Revolution Revelation

“Revolution Revelation”, Mercan Dede ve Carlito Dalceggio’nun birlikte çalışarak ürettikleri bir seridir. “Revolution Revelation” sergisi, Borusan Müzik Evi’nde 60.000’den fazla sanatsever tarafından ziyaret edilmiştir.

Bu seride, “revolution” yani “devrim” temasını Carlito Dalceggio temsil ederken, “revelation” yani “perdelerin kalkması” temasını Mercan Dede ele almıştır. “Revolution” teması, yeni bir bilinç düzeyine ulaşmak için kişisel arınmayı vurgular. Ego’dan uzaklaşmak, kabukları kırmak ve özgün varoluşu kabullenmek bu temanın merkezindedir.

İki sanatçı da hayatı; üretimleri arasında iç içe geçmiş bir döngü olarak görürler.

“Revolution Revelation”, yaşamın muhteşem dengesini oluşturan kaosu ve insanın varlığını temsil eder. Doğumdan ölüme kadar olan bu uzun yolculukta, hepimiz belli döngülerden geçeriz. İnce bir çizgide yürürken bir sonraki aşamaya geçmekle, geçmişe dönmek arasında seçimler yaparız.

“Revolution Revelation”, her sanatseverin kişisel yaşamında ve kendi zamanında, hayat yolculuğuna katkıda bulunur. Bu seride tanışacağınız her eser, siz onlarla buluştuğunuz anda, derin bilgeliğinizle bağ kuracaktır. Ve bir sonraki dönüşüm evresinde yaşam bulmayı, anlatmayı ve hissettirmeyi sürdürecektir.