Hüsn-ü Zan

Hüsn-ü Zan, Mercan Dede’nin 2020 yılında sergilediği eserlerden oluşan bir seridir. Toplam 19 eserden oluşur. Hüsn-ü Zan serisine; orijinal tablo ve Fine Art baskı formatında ulaşabilirsiniz.

Hüsn-ü Zan; bir kişi hakkında güzel düşünceler beslemek, onu saygıdeğer ve sevgi dolu bir yaklaşımla değerlendirmenin somut bir ifadesidir. Ancak sadece bir kişiye yönelik bir bakış açısını da temsil etmez, aynı zamanda olaylar, yaşadığımız dönem, ailemiz, koşullarımız ve kendi öz benliğimiz için kullanılan bir ifadedir.

Mercan Dede ve Hüsn-ü Zan

Mercan Dede, Hüsn-ü Zan koleksiyonunda iyi niyetin ve güzel bakışın sanatını yansıtarak zamandan ve mekândan bağımsız bir üretim gerçekleştirmiştir. Bu eserler, zamana meydan okuyan ve insani değerleri ölümsüz kılan eserlerdir, bize bu değerlerle tanışma fırsatı sunarlar.

Hüsn-ü Zan, her sanatseverin kendi dünyasında ve kendi zamanında özel bir anlam taşır. Bu seride tanışacağınız her eser, siz onlarla buluştuğunuz anda, içsel bilgeliklerinizle bir bağ kurar. Ve bir sonraki dönüşüm evresinde yaşama anlam katar, anlatır ve hissettirir.

”Hüsn-ü Zan ile bakabildiğin bir yaşam dileriz.”