Özel Tasarımlar

Özel tasarımlar; Mercan Dede Art House projesinde sergilenen sıra dışı görsel sanat eserleridir. Mercan Dede, uzun yıllardır sanatın birden fazla dalında eserler üretebilen nadir sanatçılardan birisidir. Bu çerçevede müzik ve ses alanında yoğun çalışmalar yapmıştır. Buna ek olarak sanat yaşamının ilk günlerinden itibaren, görsel sanat çalışmalarıyla da dikkat çekmektedir.

Özel tasarımlar Mercan Dede’nin bireysel olarak tasarladığı eserlerdir. Toplamda 7 farklı görsel sanat eseri; bu kategoride sanatseverlerin erişimine sunulmuştur.

Özel tasarımlar serisinde; Büyülü Çarklar koleksiyonuna ait 3 farklı görsel sanat eseri bulunmaktadır. Burada, sanatçı Büyülü Çarklar koleksiyonundan ilham aldığı çağrışımlarla 3 farklı tasarım çizmiştir.

Özel tasarımlar serisinde; Revolution Revelation sergisine ait 4 farklı eser yer almaktadır. Özel tasarımlar halinde üretilen aynı isimdeki eserler sonradan tasarlanmıştır.

Özel Tasarımlar ve Revolution Revelation

Özel tasarımlar arasında Revolution Revelation serisi sanatçının globalde ürettiği önemli sergilerden birisidir. Mercan Dede ve Carlito Dalceggio’nun ortak çalışmalarının yer aldığı sergiyi, Borusan Müzik Evi’nde 60.000’den fazla misafir ziyaret etmiştir.

Özel tasarımlar halinde de eklemeler yapılan bu sergide Revolution, yani ‘’devrim’’ teması işlenmiştir. Carlito Dalceggio’nun ele aldığı bu kısımla birlikte ‘’Revelation’’ teması birbirini tamamlayarak bütünsel bir sinerji yaratmıştır.

Özel Tasarımlar ve Büyülü Çarklar

Büyülü Çarklar; Mercan Dede’nin 2016 yılında sergilediği eserlerden oluşan bir seridir. Sanatçı; eserlerin yaratım sürecinde dönüşüm ve devinim kavramlarından esinlenmiştir. Yaşamın dönüşümü, insanın değişimi, semazenlerin dönmesi ve karma gibi mefhumları ele alıyor. Bu kavramların yaşamımızdaki etkisini, birbirine bağlı ve etkileşim halinde olan ’Büyülü Çarklar’a benzetiyor. Sanatçının bu çalışmaları, kendisinin deyimiyle, en gizemli ve sürprizler içeren çalışmalarından birisidir.

Özel tasarımlar diğer koleksiyonlardaki ürünlere göre kişiye özel ya da çok az sayıda üretilen eserlerdir.

Özel Tasarımlar Nasıl Satın Alınır?

Özel tasarımlar Mercan Dede tarafından hazırlanan kişiye ya da bir kuruma özel tasarımları da içermektedir. Kişisel talepler üzerine üretilen eserlerde stoklar talebe göre planlanmaktadır. Bu nedenle sanatseverler açısından her özel tasarım eserine ulaşmak mümkün olmayabilir. Bu noktada beğendiğiniz görsel sanat eseriyle ilgili olarak resmi kanallarımızdan iletişime geçmeniz en güvenli yöntem olacaktır.

Özel tasarımlar arasında Revolution & Revelation ve Büyülü Çarklar serisine ait çalışmalar yer alıyor. Bununla birlikte dönem dönem yeni eserler de eklenmektedir. Her görsel sanat eseri bir seriye ait olacak şekilde üretilmemektedir. Az sayıda tasarlanan sanat eserinden oluşan mini seriler halinde de eserler üretilmektedir. Bu nedenle web sitemiz üzerinden eserleri güncel olarak takip edebilirsiniz.

Herhangi bir eser hakkında araştırma yaparken lütfen eserin orijinalliğinden ve sertifikasyona sahip olup olmadığından emin olunuz. Mercan Dede Art House harici farklı kaynaklardan elde edeceğiniz eserlerin sahte olma ihtimalini dikkate alınız.

‘’Mutlu ve sanat dolu bir yaşam dileriz.’’